Во трката кон дното испаднавте најдобри, затоа ќе губите од Вмро и Левица.
Ако сте разбрале некоја порака од народот тогаш се надевам дека е следната: имате уште година-две максимум, но и тоа е прекасно за спасување, напиша на Фејсбук, Ивор Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.