Ова ко Обиџуко што се фали дека во време на пандемија имало помалку сообраќајки, Љупче Корупција ака Путерот, се фали дека благодарение на него и владата помалку луѓе се отселиле.
Алооо, промучкај тоа путерот у тоа кашата од главата што ти е, имаше и има глобална пандемија, цел свет, сите граници повеќе од година дена се затворени.
Добро, ти сепак успеа да ја дувнеш до Дубаи – му порачува аналитичарот Ивор Мицковски на Љупчо Николовски, вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата и криминалот.

Ваквата реакција доаѓа откако Николовски објави дека бројот на отселени значително бил намален.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.