Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, Бадник традиционално го прослави во црквата СветиПетар и Павле во Ѓорче Петров.

Традиционално за бадниковата вечер бевме во црквата Св.Петар и Павле во Ѓорче Петров.
Да бидеме сплотени и да бидеме блиску до нашето духовно огниште, да ги совладуваме сите таги и неправди!
Христос се роди! – порача Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.