Чудно како им пречи објавување на криминал и индиции за заробена држава – напиша Ивор Мицковски на својот Фејсбук профил, одговарајќи му на Зоран Заев на неговиот коментар дека Ел Чека не води никаква грижа за тоа што го прави и за приватноста на лицата во разговорите, поради што треба да одговара.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.