Ќе ја спасуваат директорката Цаца од кожно што беше на скијање и испозарази купишта луѓе, која држеше симпозиум и се заканувала на вработени кои ја пријавиле.
Ја спасуваат од кривична одговорност со 10 илјади евра казна.
Да земе чесен и одговорен човек да се убие во оваа држава, пошто не знаеме за нечесни и недоговорни кои добиле затвор или соодветно и егземпларно биле казнети за својата дрскост, злонамерност и штета врз општеството- напиша на Фејсбук, Ивор Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.