Чекаме одговорност за 59 трагично починати сограѓани. Поминаа речиси 3 месеци од пожарот во кој загинаа 14 луѓе, за што виновен испадна само продолжниот кабел. Денеска се испраќаат телата на уште 45 луѓе. Власта сакаше помпа со бимови, со некрофилија да си го исперат извалканиот образ и прљавата совест, пишува во статус на фејбук Ивор Мицковски.

И што прават и со што се бават денес нејзините гмизави полтрончиња платени од буџет, со тоа дали можело украсувањето да биде бесплатно или не.
Тоа ви е темата на ваков ден, до таму ви иде политичкиот мозок што го немате.
Дали ќе биде или не бесплатно ќе видиме, важно претходниот курцаше по 250 илјади € 4 години за едните исти сијалички, исто како и Коце пред него, исто како и секој градоначалник на другите скопски општини.
Ебаве тоа изгубените случаи, пишува Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.