Ивор Мицковски, поранешниот член на СДСМ има свое мислење за „чистката“ во партијата која синоќа ја направи претседателот Зоран Заев на Централниот одбор кога го разреши целиот Извршен одбор и шестте потпретседатели.

Ако не ти се достојни за лидерство во партијата, тогаш не се достојни ни за лидерски позиции во јавните управни функции, уште помалку да бидат членови на владата. А народ тоа го занима, не кој какви рокади ќе добие во партија, напиша на фејсбук Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.