Абе Зоки, оќоре од лажење и од криминали, коментира Ивор Мицковски за поддршката која на овие локални избори Зоран Заев и СДСМ повторно му ја даваат на струшкиот градоначалник Рамиз Мерко.

Заев: „Кога реков се оградувам од Мерко, тој почна да ги руши дивоградбите”.
Мерко: „Тоа што зборуваат невладините и екологистите, баш ми е гајле”.
„Ние ќе му кажиме да доградиме уште, не да рушиме”.
Абе Зоки, оќоре од лажење и од криминали.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.