А убаво едно време си забранија кафани, сега со кафани се правдаат, коментира активистот Ивор Мицковски за извинувањето на Зоран Заев кон шарените.

Мицковски всушност потсетува на упатството испратено од генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски до општинските изборни штабови на СДСМ на почетокот на јануари.

Во него се даваат насоки и доволно време од 20 јануари, веднаш по Водици, до 12 април (кога првично беа закажани изборите) социјалдемократите да извежбаат „лепо понашање“ и скромност, кореографска точка која ќе кулминира со победа на изборите на 12 април.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.