Претседателот на ВМРо-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата на „Стадион“ на Канал 77 потсети на планот на СДСМ за 3,6,9 и 18 за ЕУ при што потенцираше следново:

Jас појма немам, ниту пак некој го споменува, ниту пак некој има појма во оваа држава што се случува. Поминаа еве 18. знаеме до каде е реализиаран,? Oтчет некој даде?- Не, не даде.

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Мицккоски во своето гостување потсети и дека во епицентарот на најголемите политички, економски и финансиски скандали шетаа куфери со милионски суми и за тоа никој денеска не сноси одговорност.

Ние рековме добро ќе му дадеме шанса на процесот да не правиме протести. Ние не бевме како СДСМ да фарбаме, кршиме огради и кодошомиме по светот со писма, додаде Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.