По последните случувања во Брисел и недобивањето на датум за почеток на преговорите со Европската унија, лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски закажа вонредна прес-конференција.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ќе се обрати до јавноста во 13:30 часот.

Премиерот Зоран Заев сè уште не дал изјава за јавноста по враќањето од Брисел. Според последните информации, во тек е средба со министрите во Владата.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.