Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, објави видео од масовна средба на Македонците од Бугарија во Роженскиот манстир одржана во 1990 година по повод 75 годишнината од убиството на Јане Сандански.

Велат нѐ нема! Од нив Заев се откажа во интервјуто – порача Мицкоски заедно со објавеното видео.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.