Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го повика премиерот Зоран Заев јавно да одговори кој ги убил овие револуционери – ослободителот или окупаторот?

Зоран Заев јавно да одговори  кој ги убил Страшо Пинџур, Мирче Ацев, Кузман Јосифовски – Питу, Христијан Тодоровски – Карпош, Орце Николов, Раде Јовчевски – Корчагин, Вера Јоциќ, ослободителот или окупаторот?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.