Со моќно видео лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ја прикажа реалноста во која граѓаните на Македонија живеат во последната година откако Зоран Заев и СДСМ дојдоа на власт.

Црно време!
Неразјаснети убиства.
Газење на народот и државата.
Промена на име.
Сиромаштија.
Повисоки даноци.
Криминални тендери и афери.
Уништено земјоделие.
Најзагадена држава и уништено здравство.
СДСМ И ЗАЕВ ДОНЕСОА ЦРНИЛА!
Од сите нас зависи дали ќе дозволиме ова да продолжи.
Ние ќе создадеме зора која ќе ги победи тие црнила.
Зората ќе дојде, а ние сме искрата која ќе ја донесе, ќе донесе ново утро, нова надеж и подобри времиња.

Оваа зора е за Македонија!, порача Мицкоски.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.