Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски објави видео од завчерашниот митинг во Скопје. На него Мицкоски посочува три нешта кои претстојат по локалните избори а тоа се промени, проекти и победи.

Заеднички ни е сонот за подобра држава, за ред и поредок, за подобар живот, за посветла иднина. Ова е наша заедничка борба. Промени, Проекти, Победи. Да заокружиме број 7 и да гласаме за 82! – напиша Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.