Невозможно е да се води конструктивна дебата со човек што не ја зборува вистината – напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашниот ТВ дуел со лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Мене, како академски граѓанин, ми е под секоја чест 9 пати во 90 минути дебата да му кажам дека лаже – дополни Мицкоски и остави линк од вчерашното соочување со Заев.

Невозможно е да се води конструктивна дебата со човек што не ја зборува вистината. Мене, како академски граѓанин, ми е под секоја чест 9 пати во 90 минути дебата да му кажам дека лаже!Ова е само мал исечок, целото видео можете да го погледнете на линот: https://bit.ly/HMickovski_060720

Gepostet von Hristijan Mickoski am Dienstag, 7. Juli 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.