На овој голем празник во Охрид и во посета на црквата Св. Богородица – Каменско, напиша Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ  на својот фејсбук профил.

Да ги имаме промените кои сакаме да ни се случат, добро здравје, заедничка среќа и иднина за секој еден човек.

Бог се јави!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.