Секаде каде што одам суд добро прифатен и од пријателите и граѓаните. Да вчера бев во кафана, ама излезе како да е некој терористички чин. Протоколите се менуваат на дневна оснонова, се извинив човечки и спремен сум согласно закон да си платам соодветна казна. Ние денекса имаме опустошена, опљачкана држава, трас, трас судство…овој циркус кој го предуваат овие луѓе тука завршува, ова го кажа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на ТВ 21, запрашан за случајот со кафаната, каде Мицкоски синоќа беше гостин.

Не ми беше укажено во кафаната дека е забрането да се престојува внатре. Навистина не знаев дека е така, се извинив на јавноста преку социјалните медиуми и според закон ќе си ја платам казната, кажа Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.