Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по објавување на последната статистика со состојбата со Ковид-19 во земјата, реагираше на својот фејсбук профил и посочи дека „445 новозаразени лица и дури 9 починати е катастрофа за која е одговорна Владата“.

445 новозаразени лица и дури 9 починати. Национална катастрофа за која е одговорна Владата. Нема изговори. Имаа 8 месеци да се подготват за новиот бран, бараа избори за да ја зголемеле ефикасноста, објаснуваше Заев за “танцот” и “чеканот”, и еве ги резултатите.Уште колку семејства ќе се зацрнат за да се сетат за оставки и промена на политиките!?, пишува Мицкоски, на својот фејсбук профил.

445 новозаразени лица и дури 9 починати. Национална катастрофа за која е одговорна Владата. Нема изговори. Имаа 8 месеци…

Gepostet von Hristijan Mickoski am Mittwoch, 14. Oktober 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.