За кревети, кислород и вакцини за грип нема, ама за провизии од тендери има!, коментира на фејсбук Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ, револтиран од одност на власта кон болните од ковид-19 и воопшто состојбата во здравство во која се наоѓа Македонија.

За кревети, кислород и вакцини за грип нема, ама за провизии од тендери има!

#ќесиодговарате

Posted by Hristijan Mickoski on Wednesday, 25 November 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.