Просто неверојатно, колку повеќе губи, толку повеќе се губи и не знае што зборува. Му се ближи крајот во политиката, вака одговори со статус на социјалните мрежи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната изјава на премиерот во заминување Заев дека од секое дрво кавал не бидува.

 

 

За премиерот во заминување, Зоран Заев ова не е првпат вака да говори за Мицкоски. Пред извесно време тој на трибина во Прилеп на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски му порача со сексуална алузија и навреда со говорот на телото, дека нема да може да дојде на власт во април наредната година.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.