Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан мицкоски, му го честита на Љупчо Димовски изборот за претседател на Социјалистичката партија.

Честитки за изборот на Љупчо Димовски за прв човек на СПМ. Вистинско решение. Чесен и искрен човек кој ја сака и покажа како се бори за Македонија и покрај сите напади и бури!

Љубац, пријателе, заедно да го победиме ова зло и да се избориме за Македонија, до самиот крај! – порача Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.