За да имаме добра, стабилна држава ние мора да објавиме немилосрдна борба со криминалот и корупцијата.

Ако постои политичка волја да се справите со криминалот и корупцијата, тогаш ќе оди горе економијата.

Така се гради една држава, тој е концептот кој треба да функционира, напиша на својот фесјбук профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.