Јас сум убеден дека во рамки на тоа што дозволува власта ние треба да функционираме. Дали ќе излезеme на улица или не..право и демократски е. Очекуваме премиерот после претседателски избори да си остане на зборот и да распише предвремени парламентарни. Суштината е дека Гордана Силјановска подебува, суштината на бојкот е кај други партии не кај нас, рече вечерва Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата КЛИК на ТВ 21.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.