Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски и членот на извршниот комитет Игор Николов е во тридневна посета на Париз, Република Франција.

Во текот на посетата ќе оствари билатерални средби со повеќе претставници од францускиот Сенат, францускиот парламент и претставници на француското МНР.

На средбите ќе стане збор за европските перспективи на земјава, надминување на сериозните слабости во борбата против корупцијата и владеењето со правото, како и развивање продлабочена соработка помеѓу двете земји, соопшти партијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.