Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на покана на градоначалникот Иван Јорданов, е во посета на Штип. Заедно извршија на увид на асфалтирање и реконструкција на игралиште.

Штипскиот градоначалник при вчерашниот вонреден увид на неколку градежни места, потенцираше дека градежните компании, кои ги добиле тендерите, мораат навремено, но и квалитетно да работат. Сите пропусти, кои ги имаат уведено надзорите на проектите ќе мора да се коригираат од страна на изведувачите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.