Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ќе оствари средба со претставници на Регионалната стопанска комора.

На средбата која ќе се одржи во хотелот Кеопс ќе присуствува и градоначалникот на општина Битола Тони Коњановски.

По завршување на настанот најавени се изјави од Мицкоски и Коњановски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.