Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска гостуваше во „Утрински брифнг“ каде што меѓудругото говореше за ниското ниво на странски инвестиции во Македонија, додавајќи дека во држвата владее криминал, здравството и образованието кои беа најавувани како европски, се на дното.

Тоа што го бара Бугарија од Македонија и македонскиот народ е непристојно и нема врска со европските вредности, изјави Мицкоски на гостувањето во „Утрински брифинг” на Слободна ТВ, додавајќи дека мора да постои реципроцитет, но и не може во 21 век некој да ни го оспорува правото на јазик, идентитет, историја и култура.

Во продолжение погледнете го целото интервју.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.