Денеска во 12:00 часот претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски ќе ја поднесе иницијативата за Референдум во Државната изборна комисија. Ова лидерот на опозицијата го најави на вчерашниот брифинг со новинарите.

Пашањето на референдумот кој ќе биде задолжитеен ќе биде: Дали сте за напуштање на важноста на Законот за ратификација на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Република Македонија и Република Бугарија.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.