Христијан Мицкоски во емисијата „Само вистина“ откри дека ВМРО-ДПМНЕ од Словенија обезбедила да пристигне помош од Словенија. Мицкоски објасни дека лично му се јавил на премиерот на Словенија Јанез Јанша и тој се согласил да испрати 100.000 маски и ракавици.

Мицкоски уште објасни дека оваа помош државата ќе ја чини 0 денари и оти во следните неколку денови ќе стигне и нова помош но се сакаше да каже од која земја

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.