Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе гостува во емисијата „Заспиј ако можеш“ на „Алфа“, која воедно ќе биде и последна за оваа сезона.

Новинарите Горан Момировски и Драган Миросављевиќ во својата најава откриваат дека ривалите на Мицкоски мудро ги игнорирале нивните покани и повици.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.