Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе госутва во емисијата „Отворено студио“ на ТВ Шења. Како што најавува, во интервјуто ќе зборува за актуелните теми, изборите, скандалите на власта и лошата состојба во која се наоѓа Македонија.

Емисијата започнува во 20:45 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.