Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ вечерва ќе биде гостин во емисијата  „Отворено“ на „Алфа телевизија“ со почеток во 18:18 часот.

Kaко што најави, со новинарот Љупчо Цветановски ќе разговараат за сите актуелни прашања.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.