Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва од 20:30 часот ќе гостува на телевизијата Клан Македонија.

Како што најави Мицкоски, во интервјуто ќе зборува за поразот со датумот за преговори, за изборите и падот на Владата на Заев, скандалите и проблемите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.