Претседателот на ВМРО-ДОМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе гостува на ТВ Шења. Интервјуто со лидерот на македонската опозиција ќе започне во 20.40 часот, а ќе може да се следи во живо на Фејсбук каналот на Мицкоски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.