Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва ќе гостува во Алфа телевизија.

Вечерва во 22:30 часот на ТВ Алфа ќе гостувам во емисијата „Заспиј ако можеш” со Горан Момироски и Драган Милосављевиќ – напиша Мицкоски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.