Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва ќе гостува во емисијата „Отворено“ на 24 Телевизија во 20.45 часот.

Како што објави на неговиот фејсбук профил, ќе се разговара за „резултатите од првиот круг на изборите, за нечесноста на власта, гласноста на народот и нашата борба за правда“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.