Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во 22 чаост ќе гостува во емисијата „Економски магазин“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.