Следете го моето гостување во ,,Патот кон” на Алсат ТВ, со почеток од 22:00 часот, порача лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, преку статус на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.