Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ вечерва ќе биде гостин во „Отворено на Алфа телевизија“ во 18,18 часот.

Ќе се разговара за датумот за преговори со Европската унија, за мандатот кој што Заев ветуваше дека ќе го врати, за економијата и инвестициите и многу други прашања.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.