ВМРО-ДПМНЕ објави видеоспот од настанот „Обновата доаѓа“, кој се одржа на 21 декември 2019 година во СЦ „Јане Сандански“.

Претседателот на партијата го сподели на Фејсбук и им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка.

Почитувани граѓани, од срце ви благодарам за вашата огромна поддршка. Тоа ми дава огромна енергија и уште поголема обврска да продолжам да работам со целата мојата сила за вас, за вашите семејства и нашата Македонија. ОБНОВАТА ДОАЃА!, напиша тој.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.