После историскиот митинг на кој се случи народ, утринава на врв на Галичица – Магаро 2255 мнв. од каде најубаво и најшироко се гледа татковината, напиша Мицкоски на фејсбук.

Нашата Македонија која бара промени, народот кој ја делегитимираше Владата, и Македонија која е на нозе!

Одиме до крај затоа што е премногу!

Промени!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.