Во гостувањето на емисијата отворено на „Алфа телевизија“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека имале набиена агенда, со професорката Силјановска, имале по 4-5 настани, разговаралме со граѓаните…

Добивме сериозна навигација. Луѓето се понадеваа дека навистина ќе дојде животот, но денеска две години потоа луѓето сфаќаат дека се било за фотелји и за пусти пари. Луѓето приоѓаат сведочат, разочарани, сме…велат дека се активисти, не се задоволни од политиките на Зоран Заев, но уште поизвесно треба да биде распишувањето на предвремени парламентарни избори.

Како ќе одиме напред кога овој што вели дека е 102, 5 е ист како Заев како ќе одиме со едно евро за Вицето едно за црквата, така ли ќе одиме напред? Во Ресен ги сечат јаболнкиците, во Пијанец сливите во Росоман праските… Во последен момент се симна министерот со патики од Дубаи им даде субвенции и така тие ќе гласаат… така ги потценува луѓето. Тие луѓе немаат кратко помнење. ќе го видите резултатот во недела. Тие се иритирани од постапката на министерот. Ако ова е симбол за одење напред, луѓето одбиваат да одат напред. Убеден сум дека на 21 април а потоа и на 5 мај граѓаните ќе одберат со кого ќе одат напред.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.