Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека Зоран Заев и СДСМ имале три години време за да спроведат судски реформи, укажувајќи дека ништо не смениле и сега ги кажувале истите лаги.

Имаа време три години да направат реформи. Сега јас го разбирам Зоран Заев не успеа и сега бара начин како да се вади, вели Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.