Мицкоски супериорен, одлично држење, конкретен во одговорите. Заев уплашен, нервозен, дојден за кафанска кавга. Чиста победа за Мицкоски – вака аналитичарот Александар Пандов го искоментира вечерашниот ТВ дуел помеѓу лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Христијан Мицкоски и Зоран Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.