Со професорката и идна претседателка на Република Македонија на политичкото собрание на Европската народна партија.
За интересите на граѓаните, за правдата и иднината, објави на својот Фејсбук профил лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

парламента

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.