Вчера над 20.000 граѓани маршираа низ улиците на Скопје. Граѓаните побараа промени и обнова.
Револтирани се зошто ЈО молчи и не покренува постапка против Заев за злоупотреба на службената положба и овластување.
Македонија со Заев е хибриден режим. Поддршката која масовно ја покажаа македонските граѓани кон ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски е доказ дека се желни за подобри денови, посилна економија, праведно судство. Граѓаните пет пати повеќе од маршот на Заев синоќа излегоа низ скопските улиици, не беа потребни автобусу, ниту закани..Тие покажаа дека веќе не веруваат во лажните тези на Заев…Македонскиот народ знае дека никој не поддржува криминалци. Масовно излезените граѓани кажаа дека е доста од неправдите на мафијата на власт. Испратија порака до СДСМ и нивниот лидер дека ќе изгубат силно на 12 април и дека доаѓаат нови обновени времиња за Македонија.

Граѓански протест, 25.02.2020

Огромна благодарност до народот кој излезе масовно, излезе во огромен број и даде црвен картон на неправдите, громогласно НЕ на "трас-трас" политиките на Заев. Македонците ја сакаат слободата и ова е доказ дека за неправдите Заев е виновен. Има разлика и не сме исти. Ова за нив е борба за спас на мафијата, за нас е борба за спас на Македонија.Заев готов си!#ОбноватаДоаѓа

Gepostet von Hristijan Mickoski am Dienstag, 25. Februar 2020
Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.