Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ денеска со потпретседателите на партијата Александар Николоски и Тимчно Муцунски се сретнаа со амбасадорот на НР Кина во Македонија, Џанг Ѕуо.

На средбата се разговараа економските предизвици кои ја засегаат земјата, но и светот и дека само зголемена соработка на економско поле и отворени економии може да придонесат за што побрзо оставање на кризата зад нас, објави Мицкоски на својот профил на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.