Во Кавадарци на разговор со младите, за предизвиците, нивните гледишта, за иднината и нашата заедничка борба за Македонија од нивна перспектива и силни аргументи да продолжиме напред! Објави на својот Фејсбук профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.