Остварив средба со лидерот на албанската опозиција Lulzim Basha. Разменивме искуства, размислувања и погледи за иднината на нашите земји и регионот.

Пред нас имаме тешка задача за надминување на предизвиците и обнова која треба да донесе поубав живот на сите граѓани, напиша на Фејсбук претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за средбите што ги има во Загреб на самитот на ЕПП.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.